Puchar Polski: Zodiak Sucha przeciwnikiem GPSZ Głuchów

W dniu wczorajszym w siedzibie Radomskiego OZPN zostały wylosowane pary Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Drugi raz z rzędu sponsorem tytularnym tych rozgrywek jest firma Zyko Dróg. I runda rozegrana zostanie 10 sierpnia o godz. 16:00, mecz odbędzie się w Głuchowie.

Przeciwnikiem naszych piłkarzy w pierwszej rundzie będzie Zodiak Sucha. Poniżej prezentujemy sylwetkę naszych rywali który występują w Radomskiej A - Klasie. W ubiegłym sezonie rozgrywki zakończyli na szóstym miejscu.

O Klubie Zodiak Sucha:

Klub został założony i zgłoszony do rozgrywek „B” klasy w 1986 roku.. Przyjął nazwę LZS Sucha. Pierwszym prezesem był Krzysztof Więckowski. W roku 1997 drużyna piłkarska klubu awansowała do „A” klasy.

W tym czasie prezesem klubu był przez cztery kolejne sezony Kazimierz Zarychta. W sezonie 1997/98 piłkarze ponownie wracają na boiska „A” klasy. Prezesem ponownie Krzysztof Więckowski. W tym czasie klub przyjmuje nazwę Klub Sportowy Zodiak Sucha. 15 sierpnia 2003 r. dokonano otwarcia nowego boiska w obecności Prezesa ROZPN Władysława Kramczyka, Proboszcza parafii w Białobrzegach ks. Artura Hejdy, Burmistrza Białobrzegów Andrzeja Molaka, Prezesa KS Zodiak Mariusza Praska. Już w następnym sezonie 2003/04 drużyna awansuje do ligi okręgowej. Rok później w sezonie 2004/05 kończy rozgrywki na 3 miejscu w lidze okręgowej.
Obecnie KS Zodiak posiada trzy drużyny; seniorów, juniorów oraz trampkarzy. Źródłem sukcesów jest duże zaangażowanie działaczy i zawodników, dobra współpraca z Urzędem Miasta i Gminy oraz naszych sponsorów (RESTAURACJA ZODIAK, BEST-BUT, PIEKARNIA TUREK, ZAKŁAD BUDOWLANY TRZASKA, ZAKŁAD BUDOWLANY DĄBROWSKI, i wielu innych). Zarząd jest bardzo zadowolony ze współpracy z trenerem Włodzimierzem Leszczyńskim, który pracuje w klubie 4 lata i ma bardzo dobre podejście do pracy z młodzieżą. W przyszłości klub planuje utrzymać drużynę seniorów na szczeblu ligi okręgowej, podtrzymać dobre szkolenie młodzieży tak, aby, jak do tej pory, trzon drużyny stanowili wychowankowie klubu.